• Kolacja pożegnalna

• Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie razem z Panem sekretarzem Kazimierzem Nahajło, wzięłam udział w pożegnalnej kolacji kończącej tegoroczną wymianę uczniów ze szkoły z miasta partnerskiego Frankenberg. Bogaty program, wiele atrakcji, nowe znajomości. To wszystko dzięki zaangażowanym osobom, takim jak Panie Dyrektor Sylwia Koperska i Helenka Kasperkiewicz, Pani Barbara i nauczyciele z naszej szkoły. Dziękuję rodzinom, które zaprosiły gości z Niemiec do swoich domów. Dziś nasi goście wracają do Frankenbergu. Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora i niemieckich nauczycieli prowadzących projekt w ramach programu Erasmus.

• Polonez

• 12-06-2023 o godzinie 10:00 na strzelińskim rynku blisko 200 absolwentów gminnych szkół podstawowych zatańczyło poloneza poprowadzonego przez Zespół Pieśni i Tańca Porębiok z Oławy.

.

• Akcja charytatywna

• DZIŚ RUSZA ZBIÓRKA CHARYTATYWNA, Z KTÓREJ DOCHÓD PRZEKAŻEMY DLA STOWARZYSZENIA HOSPICJUM DOMOWEGO "NADZIEJA" .

W holu bocznym (obok zerówki), nasi wolontariusze będą sprzedawać POPCORN, PĄCZKI, NAPOJE I INNE SŁODKOŚCI.

• Spotkanie Ligi Szachowej

• 2 czerwca 2023r. odbyło się piąte i jednocześnie ostatnie spotkanie z cyklu spotkań Ligi Szachowej. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre nastroje, rywalizacja przebiegała, jak zawsze, w miłej atmosferze. Młodzi szachiści służyli sobie radą i wsparciem.

Przedstawiciele naszej szkoły poradzili sobie wspaniale.

kategoria dziewcząt:

Liliana Kobel I miejsce

Larisa Kotzur II miejsce

Grupa młodsza chłopców:

Tymon Kicyła II miejsce

Grupa starsza chłopców:

Karol Stopa III miejsce

Za udział w klasyfikacji generalnej

grupa dziewcząt:

Liliana Kobel I miejsce

Patrycja Kunysz II miejsce

Kalina Woźniak III miejsce

Grupa młodsza chłopców:

Tymon Kicyła III miejsce

Grupa starsza chłopców:

Karol Stopa III miejsce

Wspólnie wywalczyli I miejsce w Międzyszkolnej Lidze Szachowej Powiatu Strzelińskiego.

Gratulujemy wszystkim wyników, dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. Czekamy na kolejne turnieje.

• Poznajcie relację ze świetnej wycieczki

• W dniach 5, 6 i 7 czerwca klasy 8b, 8c oraz 8d uczestniczyły w wycieczce.Zwiedziliśmy Kraków, przewodnik oprowadził nas po najpiękniejszych zakątkach tego miasta. Przywitał nas ziejący ogniem Smok Wawelski, zwiedziliśmy Katedrę Wawelską i weszliśmy na wieżę by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Dalej spacerkiem przeszliśmy do centrum, obok Sukiennic, Pomnika Adama Mickiewicza, przejeżdżających krakowskich dorożek, dotarliśmy do Kościoła Mariackiego, gdzie naszym oczom ukazał się przepiękny ołtarz Wita Stwosza. Na długo pozostanie w naszej pamięci na żywo wysłuchany hejnał z Wieży Mariackiej. Następnego dnia wybraliśmy się w góry, gdzie wędrowaliśmy jedną z najpiękniejszych tatrzańskich dolin - Doliną Kościeliską. Nie lada atrakcje i wyzwanie stanowiło przejście Wąwozem Kraków, a dalej po drabinkach i łańcuchach pokonanie Smoczej Jamy. Wieczorem uczestniczyliśmy w zabawach i ognisku. W ostatnim dniu odwiedziliśmy Wielką Krokiew, spacerowaliśmy po Krupówkach i zasmakowaliśmy góralskich oscypków. Czas wycieczki minął miło i niestety szybko.

• 5a i 5b - Wieliczka, Kraków

• Wycieczka klas 5a i 5b Pierwszy dzień Wieliczka: Tężnia Solankowa, Zamek Żupny i Kopalnia Soli. Drugi dzień Kraków: Kościół Mariacki, Rynek, Sukiennice i Wawel. Smoka również odwiedziliśmy...

• Wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• Wielkie brawa dla Igi Galiczyńskiej!!!

29 maja 2023 r. w Trzebnicy odbyły się wojewódzkie eliminacje

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Nasz powiat w swojej kategorii wiekowej reprezentowała Iga Galiczyńska z klasy 8f. Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i całego powiatu.

• ORTOGRAFEK 2023

• XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografek" klas II i III w naszej szkole!!!

Gratulujemy Milenie Rucińskiej z kl. 2b wyróżnienia. Brawo !

• Puchar Burmistrza

• 31.052023r. Reprezentacja szkoły nr 5 w składzie 5 drużyn róznych roczników walczyła o Puchar Burmistrza na stadionie miejsckim w Strzelinie . Miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych rozkładały się następująco:MIEJSCA7 i 8 klasy rocznik 2008 i młodsi SP 5 - 1 miejsce  /na 3 drużyny5 i 6 klasy rocznik 2010 i młodsi SP 5 - 4 miejsce/ 5 drużyn3 i 4 klasy rocznik 2012 i młodsi SP 5 - 1 miejsce/ 3 drużyny (1)3 i 4 klasy rocznik 2012 i młodsi SP 5 - 2 miejsce/ 3 drużyny (2)1 i 2 klasy rocznik 2014 i młodsi SP 5 - 2 miejsce/ 3 drużyny

• Powiatowy Konkurs "Strzeliński Geniusz Matematyczny"

• Ogromne brawa dla Jakuba Dwernickiego!!!

31 maja 2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym

im. M. Skłodowskiej-Curie w Strzelinie odbył się Powiatowy Konkurs "Strzeliński Geniusz Matematyczny" dla uczniów szkół podstawowych . Naszą szkołę reprezentował:

Jakub Dwernicki- uczeń klasy 8f, który zdobył I miejsce.

Dziękujemy bardzo za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Spartakiada Lekkoatletyczna

• 30.052023r. odbyła się Spartakiada Lekkoatletyczna Szkół. Reprezentacja naszej szkoły drużynowo wywalczyła 2 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej wszystkich zawodników Bartosz Łuczak z klasy VI d zdobył II miejsce indywidualne najlepszy zawodnik spartakiady.Wielkie brawa!

Miejsca w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych rozkładały się następująco:

Kategoria : Biegi 100m dziewczęta klasy 7 i 8

Haratyk Gabrysia 6c 1 miejsce

Tokarczyk Magda 6c

Bohdanowicz Daria 6c

Bartek Łuczak z kl.6d zajął 2 miejsce - indywidualne najlepszy zawodnik spartakiady.

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły!