• XXIV edycja Pucharu Tymbarka U12

21.04.2024 18:57
      ZAWODNICY KLAS 4-5 KATEGORIA U-12

Rozgrywki w kategorii U-12 odbędą się we wtorek 23 kwietnia 2024 roku o godz. 9.00 na stadionie przy ulicy Staromiejskiej w Strzelinie.

Zbiórka zawodników w szkole - hol główny o godzinie 8.15

Należy zabrać spodenki i buty sportowe oraz ciepły dres czy kurtkę, spodnie (z uwagi na warunki atmosferyczne!).
      Oczywiście drugie śniadanie i napoje.
    • XXIV edycja Pucharu Tymbarka

21.04.2024 19:00
      XXIV edycja PUCHARU TYMBARKA
      ZAWODNICY KLAS 1 KATEGORIA U-8 oraz KLAS 2-3 KATEGORIA U-10

Rozgrywki w kategoriach U-8 i U-10 odbędą się w środę 24 kwietnia 2024 roku o godz. 9.00 na stadionie przy ulicy Staromiejskiej w Strzelinie.

Zbiórka zawodników w szkole - hol główny o godzinie 8.15

Oczywiście drugie śniadanie i napoje.
    • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Mój ulubiony polski sportowiec" VI edycja

19.03.2024 23:23

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV - VIII  do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mój ulubiony Polski Sportowiec 2023 r.”

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, Starosty Powiatu Strzelińskiego.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

10-11 lat

12-13 lat

14-15 lat

• Termin ogłoszenia konkursu – 11 marca 2024 r.

Termin nadsyłania prac do siedziby organizatora konkursu 10 maja 2024r.  Prace należy przekazać p. Małgorzacie Gabryelskiej-Bottcher, p. Kamili Lorenz, p. Annie Galiczyńskiej.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 4 czerwca 2024 r.

REGULAMIN_OGOLNOPOLSKIEGO_Konkursu_Moj_Ulubiony_Polski_Sportowiec_2023(1).docx
      Harmonogram_Konkursu_2024(1).docx

Karta_Zgloszenia(2).docx
      Metryczka(1).docx
    • XVII Powiatowy Konkurs Mitologiczny

20.02.2024 01:10
      XVII Powiatowy Konkurs Mitologiczny

Zapraszamy chętnych uczniów klas 5 -8 do udziału w szkolnym etapie XVII Powiatowego Konkursu Mitologicznego, który odbędzie się w dniu 7 marca na 2. lekcji w szkolnej stołówce.
      Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 5 - 6 i 7 - 8.
      Każdy uczestnik zobowiązany jest wykazać się wiedzą z zakresu:
      - starożytni bogowie, herosi, muzy, nimfy, mityczne stwory;
      - mity o: powstaniu świata, Prometeuszu, Dedalu i Ikarze, Syzyfie, Dionizosie, Orfeuszu i Eurydyce, przygodach Odyseusza, Temidzie, wojnie trojańskiej, Tezeuszu, Demeter i Korze, Heraklesie oraz historii jabłka niezgody;
      - związków frazeologicznych zaczerpniętych z mitów.
      Źródła informacji:
      W. Markowska Mity Greków i Rzymian
      S. Srokowski Mity greckie
      J. Parandowski Mitologia
      W. Kopaliński Słownik mitów i tradycji kultury

Zgłoszenia u nauczycieli języka polskiego.
      Serdecznie zapraszamy!