• Konkurs KoALa. Kombinatoryka –Algorytmika -Logika

      • 29.05.2020 13:04
      • Uniwersytet Wrocławski –Instytut Matematyczny-Wydział matematyki i Informatyki.

      • 11 maja 2020 roku odbył się zdalnie  Konkurs KoALa
        (Kombinatoryka –Algorytmika -Logika)
        .

        Zorganizowany przez Uniwersytet Wrocławski –Instytut Matematyczny-Wydział matematyki i Informatyki –fundacja matematyków wrocławskich

        Zadania dotyczyły   zagadnień z pogranicza matematyki i informatyki. Konkurs miał na celu popularyzację związków tych dyscyplin i ukazanie informatyki jako nauki, do której uprawiania potrzeba matematycznej umiejętności logicznego, dedukcyjnego myślenia. Przy rozwiązywaniu zadań nie używało się komputera i nie potrzeba do nich umiejętności programowania, prezentowały  one natomiast elementy matematyki związane z informatyką i mogły  stanowić swoisty test zdolności informatycznych dla osób, które nie miały nic wspólnego z programowaniem ani algorytmiką.

        Konkurs skierowany  był  do uczniów wszystkich typów szkół i rozgrywany jest   od roku szkolnego 2019/20 w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie.

        W konkursie wzięli udział:

        Maja Jas - klasa VII c- (MdM Juniorzy IM UWr)

        Michał Hewko  -klasa VId –(PSP 5 Strzelin)

        Uczestnikom GRATULUJEMY !!!

      • Wróć do listy artykułów
      • Strzeliński Geniusz Matematyczny

      • 05.06.2026 01:14
      • Wielki sukces naszych uczniów w „Strzelińskim Geniuszu Matematycznym”!
        Z dumą informujemy, że 29 maja 2026 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie
        w Strzelinie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny.
        Nasi reprezentanci poradzili sobie po mistrzowsku! Oto wyniki naszych matematycznych orłów:

        I miejsce – Wiktor Lipa (klasa 8c)
        II miejsce – Jan Szmigielski (klasa8b)

        Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i Janowi tak ogromnego osiągnięcia!
        Życzymy Wam dalszych sukcesów i niesłabnącej pasji do królowej nauk.

        Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, za godne i piękne reprezentowanie barw naszej szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
      • Wróć do listy artykułów
  • Galeria zdjęć

    • brak danych