• Strzeliński Geniusz Matematyczny

        • 05.06.2026 01:14
        • Wielki sukces naszych uczniów w „Strzelińskim Geniuszu Matematycznym”!
          Z dumą informujemy, że 29 maja 2026 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie
          w Strzelinie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny.
          Nasi reprezentanci poradzili sobie po mistrzowsku! Oto wyniki naszych matematycznych orłów:

          I miejsce – Wiktor Lipa (klasa 8c)
          II miejsce – Jan Szmigielski (klasa8b)

          Serdecznie gratulujemy Wiktorowi i Janowi tak ogromnego osiągnięcia!
          Życzymy Wam dalszych sukcesów i niesłabnącej pasji do królowej nauk.

          Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, za godne i piękne reprezentowanie barw naszej szkoły. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
        • więcej
        • English is fun

        • 05.06.2026 01:14
        • Z przyjemnością informujemy, że do drugiego etapu gminnego konkursu z języka angielskiego "English is fun" zakwalifikowali się następujący uczniowie:

          z klas I:
          1. Jan Niedźwiedź kl. 1c
          2. Jan Skałka kl. 1b
          3. Jagoda Korkuś kl. 1b
          4. Liliana Ninierza kl.1b
          5. Mateusz Najder kl. 1b

          z klas II:
          1. Aleksander De Wille kl. 2b
          2. Cyprian Jakubiec kl. 2a

          z klas III
          1. Hubert Dawid kl. 3a
          2. Jakub Kasaraba kl. 3a
        • więcej
        • Męczennicy Końca Tysiąclecia

        • 05.06.2026 01:13
        • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Ogolnopolskiego konkursu Męczennicy końca Tysiąclecia
          I miejsce Hanna Krukowska kl 4c
          I miejsce Aniela Milewska kl 5a
          Wyróżnienia
          Kalina Kwiatkowska kl 1
          Antonina Niedźwiedź kl 4
          Maja Waliczek kl 6
          Dziękujemy wszystkim uczestnikom o zwycięzcom gratulujemy!
        • więcej
        • ,,Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".

        • 05.06.2026 01:12
        • 20 maja 2026 r. ogłoszono wyniki półfinału regionalnego dla woj. dolnośląskiego i woj. wielkopolskiego
          XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego ,,Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro".

          Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem SÓL ZIEMI.

          Wyróżnienie otrzymała MAJA WALICZEK uczennica kl. VI b.

          Serdecznie gratulujemy!
        • więcej
        • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Arktyce i Antarktyce

        • 05.06.2026 01:11
        • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Powiatowego Konkursu Wiedzy o Arktyce i Antarktyce.

          I miejsce- Michał Jakielaszek kl. 8 c
          II miejsce- Wiktor Lipa kl. 8c

          Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowania do konkursu a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
        • więcej
    • Ogólnopolskie zawody algorytmiczne – uczniowie z „Piątki” w finale
      • Ogólnopolskie zawody algorytmiczne – uczniowie z „Piątki” w finale

      • 02.06.2020 08:33
      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego 
      • Dobiegła końca I edycja unijnego grantowego projektu informatycznego pod nazwą Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Beneficjentem i uczelnią wiodącą była  Politechnika Łódzka .Wraz z partnerskimi  uczelniami technicznymi (Politechniką Warszawską , Politechniką Wrocławską , Politechniką Gdańską i Akademią Górniczo – Hutniczą) realizowała projekt, którego celem było podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. W projekcie uczestniczyło 5620 uczniów uzdolnionych informatycznie z 368 szkół podstawowych i średnich z całego kraju.

        Założenia projektu uczniowie realizowali w ramach kółek informatycznych w szkole. Prowadzącym zajęcia i opiekunem uczniów w PSP5  był nauczyciel informatyki Wojciech Szymczyk.

        W ramach podsumowania projektu odbyły się ogólnopolskie zawody algorytmiczne w formie zdalnej, w trzech językach programowania:  w  Scratchu, Pythonie , i w C++.  Każda uczelnia miała swoich reprezentantów. „Piątka” podlegała Politechnice Wrocławskiej. Pierwsza runda zawodów wyłoniła najlepsze zespoły regionu Politechniki Wrocławskiej. Spośród pięciu drużyn Scratcha i jednej Pythona jakie wystawiliśmy, zwycięsko wyszły 3 drużyny: dwie Scratcha i jedna Pythona. Kolejny etap konkursu to kwalifikacje do finału. Kto je wygra , ten będzie reprezentował swoją uczelnię w ogólnopolskich zawodach w Łodzi. Na tym etapie również uczniowie stanęli na wysokości zadania i stanęli na podium. Zajęliśmy trzecie miejsce w Scratchu i trzecie miejsce w Pythonie, tym samym znaleźliśmy się w gronie trzech najlepszych drużyn -  głównie Dolnego Śląska i zostaliśmy reprezentantami Politechniki Wrocławskiej w etapie finałowym w Łodzi.  Jesteśmy jedyną szkołą w projekcie, z której zakwalifikowały się drużyny w dwóch językach programowania (Scratch, Python).

        Ze względu na pandemię i rygor epidemiczny w Polsce zawody finałowe w Łodzi nie odbędą się.

        Uczestnicy zawodów z „Piątki”:

        Michał Hewko, Bartosz Chmura  - Python ( zakwalifikowali się do etapu finałowego na 3 miejscu)

        Maciej Kazimierowicz, Maciej Widelski – Scratch (zakwalifikowali się do etapu finałowego na 3 miejscu)

        Mateusz Statkiewicz, Mikołaj Pukalski – Pukała, Wiktor Budny – Srcatch (zakwalifikowali się do etapu regionalnego)

        Wiktor Suchara, Krzysztof Laszczyński - Scratch

        Wojciech Kiesz, Tomasz Skrzydłowski – Scratch

        Yurii Ishmatov, Jakub Chudak – Scratch

        GRATULACJE

                                                                                                                                     Wojciech Szymczyk

      • Wróć do listy artykułów
  • Galeria zdjęć

    • brak danych