• Strzelińska Dziesiątka

• 2023/2024

STRZELIŃSKA DZIESIĄTKA – BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

20 września 2023 uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w biegach. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów klas 1-3 oraz klas 4-8.

Indywidualnie w kategorii klas 4-8 miejsca na podium wywalczyli:

Kornelia Drozdowska kl. 5b - 2 miejsce rocznik 2012 dziewcząt

Karol Majkowski kl. 5b. - 3 miejsce rocznik 2012 chłopców

Patrycja Kunysz kl. 6b - 2 miejsce rocznik 2011 dziewcząt

Miłosz Pukała-Pukalski - 3 miejsce rocznik 2011 chłopców

Bruno Domagała kl. 7c - 3 miejsce rocznik 2010 chłopców

W punktacji zespołowej nasza szkoła zajęła 2 miejsce w kategorii szkół podstawowych, punkty dla szkoły zdobywali również uczniowie, którzy zajęli miejsca poza podium.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i godne reprezentowania szkoły oraz gratulujemy sukcesów.

• Sprawni jak kadeci

•    Nasza szkoła przystąpiła do zawodów "SPRAWNI JAK KADECI" dla szkół podstawowych Gmin Strzelin i Ziębice o Puchar Młodego Kadeta organizowanych przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie.  Zawody składają się z pięciu etapów. Pierwszy z nich odbył się 20 września 2023 r. na strzelnicy w Krzelkowie.

Reprezentanci SP 5 Strzelin to Gabriela Haratyk, Aleksandra Rozwadowska, Hubert Jąkała i Julian Wruż. Wszyscy świetnie poradzili sobie podczas strzelania. Już wkrótce odbędzie się drugi etap, również na strzelnicy.