• Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami

• Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Podczas pierwszej "oficjalnej" wizyty w bibliotece poznali etapy powstawania książek i związane z tym słownictwo. Biblioteczne elfy przekazały dzieciom zasady poszanowania książek, a Królowa Książek przyjęła od dzieci przyrzeczenie, że będą te zasady stosować.

• Świetlica wita się z uczuciem

• Przywitanie z nauczycielem nie musi być nudne

Dzieci mają emocje i chcą je pokazać. Potrzebują indywidualnego przywitania i zauważenia, uznania ich upodobań i zaakceptowania tego jak się czują.

Dziś tak się witaliśmy. Każde dziecko wybierało sposób w jaki chce się przywitać z nauczycielem.

Zabawa tak się spodobała klasie 2a, że powtarzali przywitanie kilkanaście razy

Dzieci wymyśliły i wykonały samodzielnie tabliczki z symbolami sposobów powitań.

BRAWO!

Tabliczki zostaną zalaminowane i planujemy tak witać się na świetlicy

• Razem łatwiej

• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego przystąpiła do programu profilaktyki zaburzeń psychicznych w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego ,,Razem łatwiej ".

• Bezpieczne ferie- spotkanie z Policją

• Bezpieczne FerieKażdego roku przed feriami zimowymi odwiedzają nas przedstawiciele Policji, którzy przekazują uczniom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Podczas spotkania uczniowie dowiadują się, jak nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji i jak się zachować, jeśli już do nich dojdzie, ale przede wszystkim, jak bezpiecznie spędzić ferie.

• Turniej Szachowy

• W poniedziałek 8 stycznia w sali konferencyjnej byłego Urzędu Miasta i Gminy Strzelin przy ul. Ząbkowickiej odbył się Turniej Szachowy w ramach II Międzyszkolnej Ligi Szachowej Powiatu Strzelińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas 2- 8.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i umiejętnościami.

Uczennica kl.5c Liliana Kobel zajęła 1 miejsce w kategorii dziewcząt.

Dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs Czytelniczy "Kubuś Puchatek"

• Wielkie brawa dla czytelników!

7 stycznia odbył się Konkurs Czytelniczy "Kubuś Puchatek". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych i w każdej wszyscy wykazali się znajomością przygód Misia o Małym Rozumku.

Dziękujemy za udział w konkursie.

Kategoria: klasy I-III

I miejsce Zofia Działa

II miejsce Julian Janas

III miejsce Kajetan Malawski

Kategoria: klasy IV-VIII

I miejsce Karol Majkowski

II miejsce Karol Stopa

III miejsce Wiktoria Działa

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Sprawność koszykarza w klasie I a

•   Uczniowie bardzo lubią zajęcia z wychowania fizycznego. Każde wyzwanie jest dla nich ważne, a zdobywanie sprawności to przygoda. Klasa I a w pełni zasłużyła na sprawność koszykarza! Brawo!

• Orszak Trzech Króli

•   Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Zespół Oświaty Gminnej zapraszają na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2024 r. na Strzelińskim Rynku.

• Świąteczne spotkania

•   Ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia jest w naszej szkole wyjątkowy. W wielu klasach uczniowie opowiadają o zwyczajach panujących w ich domach, o świątecznych potrawach, rodzinnych wyprawach na Pasterkę. Śpiewają kolędy, składają sobie życzenia. W tym roku nie zabrakło takich klasowych spotkań. To wyjątkowe chwile dla całej społeczności szkolnej.

• Konkurs na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową

• W grudniu nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

Dziękujemy za pomysłowość i zaangażowanie - nie tylko dzieci, ale i rodziców.

Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone.

• Klasa 4 a w Ratuszu

• 22 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 4 a odwiedzili strzeliński Ratusz. Podczas zwiedzania dowiedzieli się między innymi, jak należy załatwiać sprawy w urzędzie, poznali zadania Rady Miejskiej, odwiedzili Salę Ślubów. Pani Dorota Pawnuk Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin złożyła wszystkim życzenia dzieląc się z każdym opłatkiem. Uczniowie wręczyli pracownikom Ratusza drobne upominki z życzeniami świątecznymi od całej Społeczności naszej szkoły. Sami też zostali obdarowani przez Gospodarzy słodkościami. Każdy dostał również przepis na świąteczne pierniczki i zestaw gadżetów.

• Życzenia dla mieszkańców Strzelina

• 21 grudnia na strzelińskim Rynku uczniowie klasy 6 a obdarowywali mieszkańców naszego miasta drobnymi upominkami świątecznymi z życzeniami od całej Społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie.

• Betlejemskie Światło Pokoju

• Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione do Strzelina przez naszych harcerzy będzie można odebrać w Szkole Podstawowej nr 5 w piątek.

Zapraszamy z własnymi lampionami lub zniczami.