• Lekcja pomiarów

•   Uczniowie klasy I c bardzo lubią lekcje, na których mogą wykazać się zaangażowaniem i własną pracą. Nauka pomiarów była dla nich przyjemnością i dobrą zabawą. Mierzyli wszystko i bardzo im się to podobało.

• Szósty Turniej II Międzyszkolnej Ligii Szachowej Powiatu Strzelińskiego

• 9 lutego odbył się Szósty Turniej II Międzyszkolnej Ligi Szachowej Powiatu Strzelińskiego. Reprezentanci naszej szkoły świetnie się spisali. Każdy zostawił serce przy szachownicy.

Wspaniale zaprezentowały się zawodniczki:

Liliana Kobel, która zdobyła I miejsce oraz  Larissa Kotzur zdobywczyni II miejsca.

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie. Jesteście wspaniali.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

• Poczta Walentynkowa

•   Zbliżają się Walentyki. Na pewno kogoś lubisz, doceniasz. Może to jest kolega, koleżanka, nauczycielka, lub nauczyciel. Twoja Walentynka sprawi komuś ogromną radość, a może Ty też dostaniesz Walentynkę...

• Tłusty czwartek

• W tłusty czwartek każdy pączka musi zjeść :)  Oczywiście tego dnia, w każdej klasie pojawiły się pyszne, słodkie pączki. Jedne były z konfiturą, inne z marmoladą, ale wszystkie pięknie pachniały i cudownie smakowały, o czym przekonuje nas klasa I b.

• Pierwsza pomoc - klasa 7 b

•   Uczniowie klasy 7 b znają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, ale zawsze warto je sobie przypomnieć.  Podczas zajęć mogli poćwiczyć RKO, ale pierwsza pomoc to nie tylko resustytacja, to opatrywanie ran, zabezpieczenie poszkodowanego, itp. Tym razem oprócz przypomnienia podstaw, nauczyli się również sposobów transportu osoby poszkodowanej.

• Wycieczka do Kolejkowa

• 6 lutego 2024r. uczniowie klas 1b i 2b uczestniczyli w wycieczce do Kolejkowa we Wrocławiu. Dzieci zwiedzały wystawę oraz uczestniczyły w warsztatach.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 6 lutego w Dniu Bezpiecznego Internetu uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych w Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej w Strzelinie. Poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i otrzymali dyplomy, które z dumą pokazują.

• Koło plastyczne klasa I c

• Uczniowie kl.1c na zajęciach koła plastycznego wykonali masę plastyczną: ugniatali, lepili i formowali różne kształty. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości.

• Klasa IV a doskonaliła zasady pierwszej pomocy

•   Pierwsza pomoc to niezbędna umiejętność. Każdy powinien wiedzieć, jak jej udzielić. W naszej szkole uczniowie uczą się już od najmłodszych lat, co nalezy zrobić w sytuacji zagrażającej życiu. Uczniowie klasy 4 a podczas lekcji wychowawczej przypomnieli sobie pojęcie bezpiecznej pozycji, przepisów prawnych dotyczących pierwszej pomocy, mogli też wykonać RKO na fantomie.

• 32 finał WOŚP

•   32 finał WOŚP już za nami. Mamy rekord szkoły 7727,32zł!   To udało się dzięki Wam! Cięzka praca wolontariuszy i ich opiekunek - p. Barbary Smolińskiej i p. Sylwii Burtan przyniosła wspaniałe efekty. Za rok gramy ponownie!

• Uczniowie klas szóstych na przedstawieniu

• 30.01.2024 r. uczniowie klas 6a, 6b oraz 6c byli we Wrocławiu w Centrum Impart. Obejrzeli sceniczną adaptację powieści L. Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru Cracovia z Krakowa.

• Karnawałowe maski na świetlicy

• "Jak karnawał to karnawał! " 1 lutego podczas zajęć świetlicowych chętne dzieci wykonywały maski karnawałowe według własnego projektu. Było dużo zabawy, a każdy kto taką maskę zrobił, był bardzo zadowolony.

• Program grantowy - ROSNĘ Z MATEMATYKĄ!

• Oddział przedszkolny naszej szkoły bierze udział w trzeciej edycji

programu grantowego Rosnę z matematyką! :) Nasz projekt zatytułowaliśmy

"Bawię się matematyką - mam skarbonkę". Obserwujcie nas uważnie, bo

będzie ciekawie! :)

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku. "

• Bal Karnawałowy

• 12 stycznia w naszej szkole miało miejsce wspaniałe wydarzenie. Odbył się bal karnawałowy klas 0-3. Ten bal był wyjątkowy, ponieważ oprócz dobrej zabawy, tańców, konkursów i pięknych strojów, niósł coś jeszcze - wsparcie dla 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Uczniowie klas pierwszych na basenie

•   Podczas zajęć basenowych uczniowie klasy I a i I c korzystają ze wszystkich możliwości, jakie dają te lekcje. Uczą się pływać pod czujnym okiem instruktorów, poznają zasady bezpieczeństwa i świetnie się bawią.

• Warsztaty z długopisem 3D

•   Uczniowie klasy II a wzięli udział w warsztatach z długopisem 3D w roli głównej. Każdy mógł poznać działanie takiego urządzenia i stworzyć swój własny breloczek.

• Dyskoteka

•   Uczniowie "Piątki" oprócz nauki lubią też zabawę. Na ferie udadzą się tanecznym krokiem po udanej czwartkowej dyskotece. Była muzyka, tańce, przekąski. Wszyscy bawili się wyśmienicie.