• Wyniki Konkursu Czytelniczego "Mały Książę"

• Wielkie brawa dla uczestników szkolnego konkursu czytelniczego "Mały Książę". Znamy już zwycięzców:

I miejsce Karol Majkowski

II Miejsce Wiktoria Działa

III Miejsce Karol Stopa

IV miejsce Hanna Sziller

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Pytania nie były łatwe, a Wy poradziliście sobie z nimi wspaniale!

• Słodkie Pomaganie

• Akcja „Słodkie pomaganie” dobiegła końca i oczywiście przyniosła oczekiwane rezultaty. Wczoraj 3 wielkanocne NIESPODZIANKI trafiły do wybranych rodzin. Dziękujemy za wsparcie akcji ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT Szkolne Koło Wolontariatu!

• Międzynarodowy Dzień Gofra

• 25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Chrupiący przysmak kojarzy się wielu osobom z wakacjami w nadmorskich kurortach, czy smakami dzieciństwa. Klasy 2c i 6b świętowały ten dzień w najlepszy możliwy sposób, delektując się tym przysmakiem. Niestety klasa 6b tak szybko pochłonęła gofry, że wychowawca nie zdążył wyjść zza gofrownicy, aby zrobić zdjęcia.

• Ratujemy i Uczymy Ratować

• Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste.

Po raz kolejny nasza szkoła realizowała Ogólnopolski Program Edukacyjny ,,Ratujemy i Uczymy Ratować". Celem zajęć było przygotowanie dziecka w młodszym wieku szkolnym do radzenia sobie w sytuacji, gdy trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy innej osobie. Zajęcia prowadziła p. Joanna Kwiatkowska

• POWITANIE WIOSNY W ODDZIAŁACH 0-3

• 21 marca dzieci z klas 0-III urządziły WIOSENNY BAL witając WIOSNĘ⚘️ Było kolorowo i radośnie. Tańcem, wierszem i piosenką uczniowie przywitali piękną porę roku

• XI POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

• Wielkie brawa dla młodych matematyków!!!

Nasi uczniowie wzięli udział w XI Powiatowym Konkursie Matematycznym. Spisali się wspaniale! Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach wiekowych.

Patrycja Kunysz z kl.6b zajęła I miejsce!

Jan Szmigielski z kl.6b zajął III miejsce!

Miłosz Borowczyk z kl. 7c zajął III miejsce!

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Świąteczne warsztaty

•   Święta Wielkiej Nocy już wkrótce. Uczniowie klas I b i II b uczestniczyli w warsztatach świątecznych w Strzelińskim Uniwersytecie Dziecięcym. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością oczekują Świąt.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

• 19 marca 2024 r. w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom 2024 r."

Naszą szkołę reprezentowali: Laura Prescha, Łucja Bajsarowicz, Bartosz Woźnicki, Anna Szalczyk, Hubert Jąkała, Stanisław Szajgin.

Łucja Bajsarowicz klasa IV a i Bartosz Woźnicki klasa IV a będą reprezentować naszą Gminę w etapie powiatowym.

Gratulujemy!!!

Dziękujemy uczestnikom za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły.

• Szkolny Konkurs Przyrodniczy klas I-III

• Dnia 11 marca odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas 1-3. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody.

• Finał Strefy Wrocławskiej w Tenisie Stołowym

• FINAŁ STREFY WROCŁAWSKIEJ IGRZYSK

DZIECI I MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM

BRZEG DOLNY - 12 marca 2024

12 marca 2024 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michał Nowakowski 4b, Kajetan Budasz 6c i Tobiasz Rozwadowski 1a uczestniczyła w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym Chłopców. Rywalizowali

z zawodnikami: ZSP nr 2 Brzeg Dolny, ZSP Sadków i SP nr 44 Wrocław – w grupie C wygrali wszystkie mecze i awansowali dalej. Mecz z SP Milicz również wynikiem 3:0 został przez nich wygrany. Następnie zaliczyli porażkę z SP nr 33 Wrocław co spowodowało, że ostatni mecz z SP Pisarzowice rozegrali o 3 miejsce odnosząc zwycięstwo. Turniejowi towarzyszyło wielkie skupienie wszystkich zawodników, nie brakowało jednak emocji przy walkach wygranych jak i przegranych.

Wielkie BRAWA dla chłopców!!!

Najmłodszy uczestnik turnieju Tobiasz dzielnie odgrywał rolę sędziego podczas rozgrywanych meczy. Robił to bardzo dobrze, opiekunowie innych drużyn

i organizatorzy gratulowali i dziękowali mu za perfekcję. Brawo!!!

• Laurki dla Pań z Urzędu Miasta i Gminy

• 8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich Pań. Uczniowie kl.1a i 1c o tym pamiętają i przygotowali laurki z życzeniami dla wszystkich Pań pracujących w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie.

• Dzień Kobiet

• 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Tego dnia nie zabrakło życzeń i drobnych upominków, które chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek. Kwiatki, słodkości, breloczki. Drobny gest, który wywołuje uśmiech.

• Zwiedzanie Strzelina

• 8 Marca uczniowie klasy 7b wybrali się na wyprawę po Strzelinie z przewodnikiem Panem Andrzejem Morką. Poznali historię ciekawych miejsc naszego miasta oraz zwiedzili Rotundę i Ratusz.

• IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM

5 marca 2024 roku nasza szkoła była gospodarzem Igrzysk Dzieci i Młodzieży
            w Tenisie Stołowym zorganizowanym przez Strzelińskie Centrum Edukacyjno-Sportowe. W igrzyskach uczestniczyły reprezentacje trzech szkół gminy Strzelin: PSP nr 5, SP nr 3 i SP w Kuropatniku.

Reprezentacja naszej szkoły – młodzieży rocznik 2009-2010 w składzie Oskar Drózd 7d, Jędrzej Hajduk 7a wywalczyła II miejsce; natomiast w kategorii wiekowej – dzieci tj. rocznik 2011 i młodsi w składzie Michał Nowakowski 4b
            i Kajetan Budasz 6c wywalczyła I miejsce, co wiąże się z awansem do turnieju wojewódzkiego.
            W kategorii dzieci wystartowali również: Piotr Brynczka 4b i Tobiasz Rozwadowski 1a.

Wielkie BRAWA dla chłopców!!!

Organizator dziękuje również chłopcom, którzy pełnili funkcję sędziów przy stołach – spisali się SUPER – nie zanotowano żadnych protestów!

• Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

• Uwaga !!!

Rodzice dzieci

siedmioletnich i sześcioletnich!