Strona główna
Zakończenie roku szkolnego
Szanowni Państwo: rodzice, uczniowie i nauczyciele
W związku z falą upału informujemy, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się o 9.00 w sali gimnastycznej dla klas 4-7 a następnie w klasach z wychowawcami.
Klasy 1-3 mają zakończenie roku szkolnego w klasach z wychowawcą .
Klasy 8 w dniu 25.06.2026r apel pożegnalny a w dniu 26.06.2026r pożegnanie i rozdanie świadectw w salach z wychowawcą.
Uroczyste pożegnanie Ósmoklasistów
Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. W obecności gości Pana Mariusza Kunysza – zastępcy Dorota Pawnuk Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, Pani Justyny Markowskiej Przewodniczącej Komisji Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, Pani Karoliny Szwajkowskiej – przedstawicielki Rada Rodziców i przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie, dyrekcji szkoły Pani Sylwii Koperskiej i Pani Heleny Kasperkiewicz, Rodziców, Nauczycieli poznaliśmy najlepszych absolwentów, którzy zdobyli świadectwo z wyróżnieniem, Rodziców, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły i dzieci, a także Uczniów działających w szkolnym kole wolontariatu. Ósmoklasiści złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły. Były wzruszające przemówienia, kwiaty, piosenki, przedstawienie. Już jutro Ósmoklasiści otrzymają świadectwa ukończenia szkoły, spędzą wspólnie ostatnie i chwile w mur
Wyniki konkursu Ligii Ochrony Przyrody
Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczniów w konkursie Ligi Ochrony Przyrody Skrzydlaci Przyjaciele!III miejsce zdobył Aleksander z klasy 2b.
Wyróżnienie otrzymała Aurelia z klasy 5b.
Serdecznie gratulujemy naszym młodym miłośnikom przyrody!
Jesteśmy dumni z Waszej wiedzy, zaangażowania i pasji. Życzymy kolejnych sukcesów
Muzyczny Eko - Spontan
Muzyczny Eko-Spontan w Strzelińskim Ośrodku KulturyDzisiaj uczniowie klas 1c, 2b oraz 2c uczestniczyli w wydarzeniu.
Muzyczny Eko-Spontan dla Dzieci i Młodzieży, które odbyło się w Strzelińskim Ośrodku Kultury.Podczas spotkania dzieci obejrzały przygotowane scenki tematyczne oraz wspólnie śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, odpowiadając na pytania dotyczące prawidłowej segregacji odpadów oraz rodzajów źródeł energii.
Dzień Szalonej Fryzury w klasach 1-3
W klasach 1-3 odbył się Dzień Szalonych Fryzur! Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i poczuciem humoru, prezentując niezwykłe, kolorowe i pomysłowe fryzury. Było wesoło i bardzo kolorowo!
2
1b w Straży Pożarnej
24 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 1b odwiedzili Jednostkę Straży Pożarnej w Strzelinie . Podczas wizyty poznali specyfikę pracy strażaka, obejrzeli wyposażenie wozów strażackich i sprzęt ratowniczy oraz przypomnieli sobie numery alarmowe.
Serdecznie dziękujemy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie za ciekawe i pouczające zajęcia!
Wycieczka do Nadleśnictwa Bardo.
Klasa 2 a i 3 a wyruszyła do Nadleśnictwa BardoPodczas spaceru można było podziwiać piękne lasy, różne gatunki drzew oraz zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku.
Świeże powietrze i cisza pozwoliły na odpoczynek i relaks. Taka wycieczka uczy szacunku do przyrody oraz pokazuje, jak ważna jest ochrona lasów.
Sprzątamy dla natury!
Kończąc tydzień projektowy poświęcony ekologi i ochronie przyrody, uczniowie klasy 1c postanowili przejść od słów do czynów. Wyposażeni w rękawiczki i worki na odpady, wyruszyli, aby posprzątać teren wokół szkoły.
Podczas akcji dzieci zebrały pozostawione śmieci, dbając o estetykę najbliższego otoczenia i pokazując, że każdy może mieć realny wpływ na stan środowiska. Była to nie tylko praktyczna lekcja ekologii, ale także okazja do wspólnego działania na rzecz przyrody.
Festiwal Talentów Talencik
18 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Talentów Talencik, który odbył się w Strzelińskim Ośrodku Kultury.
Podczas wydarzenia nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje pasje i wyjątkowe zdolności. Publiczność z zainteresowaniem oglądała pokaz iluzji, występy taneczne oraz prezentacje wokalne.
Zajęcia z Panem Tabletem
To już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym z Panem Tabletem.
Uczniowie klasy 2a podczas dzisiejszych zajęć poznawali temat: Rośliny i zwierzęta - jak zachowują się w naturalnym środowisku? Była to świetna okazja do rozmów o przyrodzie, zależnościach w świecie natury i znaczeniu równowagi w środowisku.
Projekt Akademii Dobrej Energii
W związku z udziałem uczniów kl. 2b,3a,3b i 3c w Projekcie Akademii Dobrej Energii uczniowie otrzymali dziś miłą niespodziankę - certyfikaty uczestnictwa oraz praktyczne woreczki na swoje rzeczy.
Program dotyczył zdrowia psychicznego i fizycznego uczniów, a jego celem było pokazanie, jak ważna jest równowaga między ciałem a umysłem oraz świadome podejście do codziennych.
Wycieczka klasy 1b do Ratusza
Wycieczka klasy 1b do Ratusza w Strzelinie była wspaniałą lekcją lokalnej historii. Uczniowie mieli okazję poznać siedzibę władz miasta, podziwiać historyczne mury oraz zachwycić się panoramą Strzelina z tarasu widokowego.
Szczególne zainteresowanie wzbudziły fascynujące legendy związane z powstaniem miasta, które opowiedział Pan Andrzej.
1a w Bibliotece Pedagogicznej
Dzieci z klasy 1a wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie wzięły udział w ciekawych warszatach na temat opieki nad zwierzętami domowymi. Zajecia przyczyniły się do zwiększenia świadomości uczniów na temat obowiązków wynikających z posiadania zwierząt. Była to cenna lekcja, a zarazem świetna zabawa.
Wyjście do parku klasy 1c
Korzystamy z pięknej, słonecznej pogody i aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Dzisiejszy dzień upłynął nam na spacerach oraz radosnej zabawie w parku.
Uśmiechy na twarzach dzieci są najlepszym dowodem na to, jak wiele radości daje kontakt z naturą i ruch na świeżym powietrzu!
Taniec łączy pokolenia.
W dniu 16.06.2026 r. uczniowie klas I-IV mieli przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu Taniec łączy pokolenia, organizowanym pod patronatem Dorota Pawnuk Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin oraz Strzeliński Ośrodek Kultury.
Było to wyjątkowe spotkanie pełne radości, muzyki i wspólnej zabawy, integrujące dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów.
Akademia Tanecznego Wychowania
Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszej szkoły, które na co dzień rozwijają swoje pasje w Akademia Tanecznego Wychowania wystąpiły podczas wydarzenia w Brzegu i wróciły z medalami!
Brawo dla wszystkich tancerek!
Wyścig rowerowy.
W Strzelinie odbył się wyścig rowerowy VeloBank Ślężą Tour Dolny Śląsk.
Najmłodsi miłośnicy dwóch kółek wzięli udział w Wyścigu Rowerowym wokół Strzelińskiego Ratusza. Mimo kapryśnej pogody i deszczu na starcie stanęło blisko 100 małych rowerzystów! Każdy uczestnik był zwycięzcą i otrzymał pamiątkowy medal za swój wysiłek i sportowego ducha.
Wycieczka klasy 8b
To wyjątkowy czas pełen śmiechu, rozmów, wspólnych przygód i pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w sercach uczniów klasy 8b.
Choć przed nimi nowe wyzwania i kolejne etapy edukacji, dziś cieszą się swoją obecnością i każdą wspólnie spędzoną chwilą w Białym Kościele Nad Stawami.
Klasa 8b na City Paintball
Klasa 8b wraz z wychowawcą spędziła aktywny i pełen emocji dzień we Wrocławiu! Podczas rozgrywek City Paintball nie zabrakło świetnej zabawy, zdrowej rywalizacji i dobrej współpracy .
To była doskonała okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu.
1
Dzień Pustej Klasy
12 czerwca 2026 r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej inicjatywy Dzień Pustej Klasy, której celem jest promowanie nauki poza murami szkoły oraz odkrywanie edukacyjnych walorów otaczającego nas środowiska. Akcja pokazuje, że zdobywanie wiedzy może odbywać się nie tylko w szkolnej ławce, ale również podczas aktywności na świeżym powietrzu.Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami opuścili sale lekcyjne, aby uczestniczyć w różnorodnych zajęciach terenowych. Była to doskonała okazja do połączenia nauki z ruchem, zabawą i integracją.
MISJA SZKOŁY
Misja szkoły, model absolwenta
Kształcimy uczniów na miarę XXI wieku, radzących sobie w zmieniającym się współczesnym świecie oraz stawiających czoła coraz bardziej wymagającej rzeczywistości. Szkoła jest placówką działającą na zasadach partnerstwa, przyjaźni, szacunku i życzliwości. Nauczyciele w pracy dydaktyczno-wychowawczej kierują się dobrem uczniów, troszczą się o ich bezpieczeństwo i zdrowie, kształtują właściwą postawę moralną i obywatelską, dążą do pełnego rozwoju osobowości.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026