• 24 kwietnia w naszej szkole odbył się XX Powiatowy Konkurs Polonistyczny. Organizowany jest od 2004 r., najpierw jako Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny, a od 2021 roku jako Powiatowy Konkurs Polonistyczny. Jego celem jest rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia i samodzielności w zdobywaniu wiedzy oraz doskonalenie umiejętności pisania z zachowaniem reguł gramatycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych.
    • Wielkie brawa dla Tymona Marasa!!! Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Tymon Maras z klasy 8a został laureatem prezentacji ognisk muzycznych i artystycznych Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego. Taki konkurs odbywa się raz w roku, w ubiegłym roku również zajął pierwsze miejsce!!!
    • 25 kwietnia klasa 3a uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez SOK pod tytułem " w kolorach barw narodowych" . Uczniowie wykonali piękne bialo-czerwone kotyliony.
    • To był bardzo intensywny dzień dla uczestników projektu TRIYOU. Rozpoczęliśmy warsztatami "Jak każdy z nas może pomóc naturze" następnie zwiedziliśmy stocznię Meyera a po obiedzie w skansenie wsi dolnosaksońskiej w Cloppenburgu realizowaliśmy kolejny etap naszego projektu.
    • 24 kwietnia 2024r. uczniowie klas VI a i VI b wzięli udział w wycieczce do Krzeszowa. To już tradycja naszej szkoły, że uczniowie klas czwartych odwiedzają to miejsce, które nierozerwalnie wiąże się z patronem naszej szkoły Bolkiem I Świdnickim.
          • Dzień Języków Obcych

7 grudnia w naszej szkole postanowiliśmy promować naukę języków obcych . W tym dniu uczniowie klas młodszych zaprezentowali piosenki i wierszyki w języku angielskim. Nie zabrakło również występu klasy 1a, która oprócz języka angielskiego w swoim planie lekcji ma również język niemiecki. Uczennice klasy 5c wyrecytowały znany wiersz "Samochwała" w wersji angielskiej. Na koniec klasa 6b zaprezentowała swoje talenty aktorskie, muzyczne i taneczne w przedstawieniu "Snow White".

• Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem

W ramach ogólnopolskiej kampanii Mała książka -Wielki Człowiek uczniowie z klasy 1a otrzymali książkę znanej, cenionej pisarki Justyny Bednarek pt. ,,Wnuczka antykwariusza" .Rodzice otrzymali przewodnik ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem". Zachęcam do wspólnego czytania. Miłość do czytania jest prezentem na całe życie.

• Historia i architektura

Na lekcji historii od teorii do praktyki. Uczniowie klas piątych przekonali się, że historia to nie tylko daty i związane z nimi wydarzenia. Historia to też otaczający nas świat, miejsca, budynki. Taką lekcję o architekturze rzymskiej na pewno zapamiętają.

• Mikołajki

6 grudnia to wyjątkowy dzień. Wszystkie dzieci wypatrują Mikołaja. Udało mu się dotrzeć też do naszej szkoły. Miał wielu pomocników. Były wycieczki mikołajkowe, sesje fotograficzne, tańce. Odwiedziła nas pani Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk wraz z panią Agatą Bartulicą, dyrektorką Zespołu Oświaty Gminnej. Przyniosły wielkie pudło słodyczy, które dzięki Mikołajkowej Dyrekcji dotarły do uczniów. Aż szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku.

• Festiwal Nauki

W dniach 4-5.12.2023r. klasa 8a wzięła udział w „Festiwalu Nauki” zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Strzelinie. Uczniowie wysłuchali interesujących wykładów dotyczących kamieniołomów w krajobrazie Ziemi Strzelińskiej, o których opowiadał dr hab. inż. prof. Bartosz Jawecki, a także wykładu pt. „Co słychać w Helsinkach?” wygłoszonego przez pana Dariusza Stępnia. Ósmoklasiści uczestniczyli również w warsztatach poświęconych naukom przyrodniczym, matematycznym oraz przedmiotom humanistycznym.

• Klasa 4 a ozdabia choinki

Uczniowie klasy 4a czekają już na Święta. Każdy lubi pieknie ozdobione choinki, a jeszcze bardziej choinki ozdobione własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Aniołki, choineczki, łańcuchy... Trochę brokatu, świecidełek i piękne zawieszki na choinkę gotowe.

• Wycieczka klas I c i 3 b

5.12.2023r. uczniowie kl.1c oraz kl. 3b wybrali się do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu -Muzeum Bombek. Program rozpoczął się od interaktywnej lekcji muzealnej podczas której dzieci zapoznały się z historią zdobnictwa dolnośląskiej bombki. Następnie uczestniczyły w warsztatach, podczas których pod czujnym okiem elfów ozdabiały swoje bombki i pierniki. Dzieci trafiły również do Komnaty Bombki, skrzącej się tysiącami szklanych kul, tam czekało na nich zadanie do wykonania- odnalezienie magicznych bombek. Odwiedziły również komnatę pisania listów do Św Mikołaja. To był magiczny dzień, pełen wrażeń.

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Jak co roku wi3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Jak co roku w naszej szkole przybliżyliśmy temat niepełnosprawności dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz najmłodszym uczniom. Zajęcia mające na celu zwiększenie świadomości na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami przeprowadziły p.Agnieszka Mańkowska i p.Monika Frączyk.a mające na celu zwiększenie świadomości na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami przeprowadziły p.Agnieszka Mańkowska i p.Monika Frączyk.

• Świetlica lubi ciszę

Zachowujemy ciszę podczas zajęć na świetlicy W tym tygodniu uczniowie na świetlicy skupili się na tym aby podczas zajęć zachować ciszę by wszyscy mogli spokojnie odpoczywać i bawić się. Uczniowie wykonali wspólnie dwie tabliczki z napisami: "Cisza - to lubię" oraz "Proszę o ciszę" Ich zaanganżowanie przełożyło się na cichsze rozmowy i lepszą organizację za zajęciach Brawo!

Wtorek 30.04.2024