Ogłoszenia
Egzamin na kartę rowerową
05.03.2026 00:46Informujemy, że egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas 4-8 planowany jest w terminach:
26 V 2026 r. - część teoretyczna egzaminu,
2 VI 2026 r. - poprawkowy egzamin z części teoretycznej,
9 VI 2026 r. - część praktyczna egzaminu na kartę rowerową.
Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10. rok życia i otrzymali pisemną zgodę rodziców.
Egzamin składać się będzie z dwóch części: z części teoretycznej oraz z części praktycznej.
Tylko pozytywne zaliczenie egzaminu z części teoretycznej umożliwia zdającej osobie przystąpienie do części praktycznej egzaminu.
Źródła wiedzy, które pozwolą na dobre przygotowanie się do części teoretycznej egzaminu:
> strona internetowa https://brd.edu.pl/brd2/index.html
> podręcznik do techniki KARTA ROWEROWA wyd. WSiP
> Prawo o ruchu drogowym
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
( jazda na rowerze) będzie sprawdzał następujące umiejętności:
1. Przygotowanie do jazdy.
2. Wsiadanie i zsiadanie z roweru.
3. Ruszanie.
4. Jazda po prostej.
5. Jazda po łuku.
6. Jazda slalomem między pachołkami.
7. Jazda z trzymaniem prawej ręki na kierownicy.
8. Jazda z trzymaniem lewej ręki na kierownicy.
9. Skręcanie w prawo (sygnalizowanie skrętu).
10. Skręcanie w lewo (sygnalizowanie skrętu).
11. Hamowanie, zatrzymywanie się .
Osoby przystępujące do egzaminu powinny we własnym zakresie zabezpieczyć posiadanie kasku na głowę.
W przypadku zmiany terminów ( z powodu ważnych przyczyn) uczniowie i rodzice zostaną poinformowani na e-dzienniku.Powiatowy Konkurs Wiedzy o Arktyce i Antarktydzie
03.03.2026 22:33Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII i VIII do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Arktyce i Antarktyce.
Konkurs uzyskał wpis w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, który MOŻE BYĆ WYMIENIONY NA ŚWIADECTWIE UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ w roku szkolnym 2025/2026 w województwie dolnośląskim.
Organizatorem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Strzelinie.
Konkurs składa się z dwóch etapów.
Etap I (szkolny)– pisemny test wiedzy z zakresu geografii Arktyki i Antarktyki (45 minut).
Zakres treści: pojęcia Arktyka i Antarktyka, ukształtowanie powierzchni oraz budowa geologiczna, klimat, fauna i flora, status Antarktydy, odkrycia i współczesne badania w/w obszarów.
Do drugiego etapu – odbywającego się w liceum – zostają zakwalifikowani uczestnicy, którzy w pierwszym etapie otrzymali największą liczbę punktów (maksymalnie pięciu uczniów z danej szkoły podstawowej).
Etap II – pisemny test wiedzy z zakresu geografii Arktyki i Antarktyki (60 minut). Zakres merytorycznych treści jak w etapie I oraz znajomość mapy fizycznej Arktyki i Antarktyki.
Terminy:
Etap szkolny: kwiecień 2026
Etap powiatowy- maj 2026
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie
https://www.lostrzelin.pl/KonkursArktyka202526.pdfZebrania z Rodzicami
03.03.2026 22:32Informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 11.03.2026r w dwóch turach:
godzina 16.00- klasy 1-3
godzina 17.00 - klasy 4-8
Dla rodziców klas 8 w tym dniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych."Bystrzak Językowy"
02.03.2026 00:47Informujemy, że etap szkolny konkursu językowego "Bystrzak Językowy" odbędzie się w poniedziałek na 3. lekcji w sali nr 30 oraz sali nr 18.XVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „POLSCY SPORTOWCY NA OLIMPIADACH I MISTRZOSTWACH ŚWIATA”
02.03.2026 00:44Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „POLSCY SPORTOWCY NA OLIMPIADACH I MISTRZOSTWACH ŚWIATA”
1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych: klasy I – III oraz klas IV-VIII.
2. Ogólne warunki uczestnictwa w konkursie:
• prace muszą być wykonane samodzielnie przez ucznia,
• jeden uczeń może zgłosić tylko jedną pracę,
• szkoła przeprowadza etap szkolny i wyłania do 5 prac w każdej z kategorii wiekowych,
• technika wykonania prac dowolna, format A3,
• prace przestrzenne, zwinięte w rulon lub zniszczone nie będą brane pod uwagę,
• na odwrocie pracy umieszczamy - wizytówkę według wzoru:
tytuł pracy
imię i nazwisko (klasa - wiek) uczestnika
3. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, prezentowanie i reprodukowanie prac (załącznik 1, załącznik 2- dostępne u p. Ewy Kwiatkowskiej s.68).
Regulamin dostępny na stronie internetowej: https://sp23.lublin.eu/szczegolyaktualnosci/ogolnopolskie-konkursy-plastyczne-39264?parent_way=2021
ETAP SZKOLNY- prace należy składać do 20 marca 2026 roku do p. E. Kwiatkowskiej.