Ogłoszenia

    • Egzamin na kartę rowerową

      05.03.2026 00:46
      Informujemy, że egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas 4-8 planowany jest w terminach:
      26 V 2026 r. - część teoretyczna egzaminu,
      2 VI 2026 r. - poprawkowy egzamin z części teoretycznej,
      9 VI 2026 r. - część praktyczna egzaminu na kartę rowerową.

      Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10. rok życia i otrzymali pisemną zgodę rodziców.

      Egzamin składać się będzie z dwóch części: z części teoretycznej oraz z części praktycznej.
      Tylko pozytywne zaliczenie egzaminu z części teoretycznej umożliwia zdającej osobie przystąpienie do części praktycznej egzaminu.

      Źródła wiedzy, które pozwolą na dobre przygotowanie się do części teoretycznej egzaminu:
      > strona internetowa https://brd.edu.pl/brd2/index.html
      > podręcznik do techniki KARTA ROWEROWA wyd. WSiP
      > Prawo o ruchu drogowym

      Egzamin praktyczny na kartę rowerową
      ( jazda na rowerze) będzie sprawdzał następujące umiejętności:
      1. Przygotowanie do jazdy.
      2. Wsiadanie i zsiadanie z roweru.
      3. Ruszanie.
      4. Jazda po prostej.
      5. Jazda po łuku.
      6. Jazda slalomem między pachołkami.
      7. Jazda z trzymaniem prawej ręki na kierownicy.
      8. Jazda z trzymaniem lewej ręki na kierownicy.
      9. Skręcanie w prawo (sygnalizowanie skrętu).
      10. Skręcanie w lewo (sygnalizowanie skrętu).
      11. Hamowanie, zatrzymywanie się .
      Osoby przystępujące do egzaminu powinny we własnym zakresie zabezpieczyć posiadanie kasku na głowę.

      W przypadku zmiany terminów ( z powodu ważnych przyczyn) uczniowie i rodzice zostaną poinformowani na e-dzienniku.
    • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Arktyce i Antarktydzie

      03.03.2026 22:33
      Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII i VIII do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Arktyce i Antarktyce.

      Konkurs uzyskał wpis w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, który MOŻE BYĆ WYMIENIONY NA ŚWIADECTWIE UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ w roku szkolnym 2025/2026 w województwie dolnośląskim.

      Organizatorem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Strzelinie.

      Konkurs składa się z dwóch etapów.
      Etap I (szkolny)– pisemny test wiedzy z zakresu geografii Arktyki i Antarktyki (45 minut).
      Zakres treści: pojęcia Arktyka i Antarktyka, ukształtowanie powierzchni oraz budowa geologiczna, klimat, fauna i flora, status Antarktydy, odkrycia i współczesne badania w/w obszarów.

      Do drugiego etapu – odbywającego się w liceum – zostają zakwalifikowani uczestnicy, którzy w pierwszym etapie otrzymali największą liczbę punktów (maksymalnie pięciu uczniów z danej szkoły podstawowej).

      Etap II – pisemny test wiedzy z zakresu geografii Arktyki i Antarktyki (60 minut). Zakres merytorycznych treści jak w etapie I oraz znajomość mapy fizycznej Arktyki i Antarktyki.

      Terminy:
      Etap szkolny: kwiecień 2026
      Etap powiatowy- maj 2026

      Regulamin konkursu dostępny jest na stronie
      https://www.lostrzelin.pl/KonkursArktyka202526.pdf
    • Zebrania z Rodzicami

      03.03.2026 22:32
      Informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się w dniu 11.03.2026r w dwóch turach:
      godzina 16.00- klasy 1-3
      godzina 17.00 - klasy 4-8
      Dla rodziców klas 8 w tym dniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych.
    • "Bystrzak Językowy"

      02.03.2026 00:47
      Informujemy, że etap szkolny konkursu językowego "Bystrzak Językowy" odbędzie się w poniedziałek na 3. lekcji w sali nr 30 oraz sali nr 18.
    • XVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „POLSCY SPORTOWCY NA OLIMPIADACH I MISTRZOSTWACH ŚWIATA”

      02.03.2026 00:44
      Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „POLSCY SPORTOWCY NA OLIMPIADACH I MISTRZOSTWACH ŚWIATA”

      1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych: klasy I – III oraz klas IV-VIII.

      2. Ogólne warunki uczestnictwa w konkursie:
      • prace muszą być wykonane samodzielnie przez ucznia,
      • jeden uczeń może zgłosić tylko jedną pracę,
      • szkoła przeprowadza etap szkolny i wyłania do 5 prac w każdej z kategorii wiekowych,
      • technika wykonania prac dowolna, format A3,
      • prace przestrzenne, zwinięte w rulon lub zniszczone nie będą brane pod uwagę,
      • na odwrocie pracy umieszczamy - wizytówkę według wzoru:
      tytuł pracy
      imię i nazwisko (klasa - wiek) uczestnika

      3. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, prezentowanie i reprodukowanie prac (załącznik 1, załącznik 2- dostępne u p. Ewy Kwiatkowskiej s.68).

      Regulamin dostępny na stronie internetowej: https://sp23.lublin.eu/szczegolyaktualnosci/ogolnopolskie-konkursy-plastyczne-39264?parent_way=2021

      ETAP SZKOLNY- prace należy składać do 20 marca 2026 roku do p. E. Kwiatkowskiej.