• Konkurs Recytatorski klas I-III

• 30 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas l-lll. Przebiegał on w serdecznej i miłej atmosferze. Dzieci pięknie nauczyły się na pamięć nawet bardzo długich wierszyków i fantastycznie zaprezentowały się  przed jury. Gratulujemy!

• II GMINNY KONKURS HISTORYCZNO-GEOGRAFICZNY WIEDZY O ZIEMI STRZELIŃSKIEJ

• 30 listopada 2023 r. przypada 731 rocznica nadania Strzelinowi praw miejskich przez Bolka I Świdnickiego.

Z tej okazji uczniowie szkół podstawowych z Gmina Strzelin uczestniczyli w KONKURSIE HISTORYCZNO-GEOGRAFICZNYM WIEDZY O ZIEMI STRZELIŃSKIEJ.

WIELKIE SUKCESY ODNIEŚLI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY!!!

W kategorii uczniów klas VII-VIII:

I miejsce Miłosz Borowczyk

III miejsce Marta Kuriata

W kategorii uczniów klas V-VI:

I miejsce Michał Jakielaszek

II miejsce Patrycja Kunysz

III miejsce Małgorzata Romelczyk

Rozdanie nagród odbyło się w nowym Ratuszu.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dziękujemy z godne reprezentowanie naszej szkoły!

• Talenciaki

• TALENCIAKI! Akcja TALENCIAKI już za Nami. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać aż 7613 TALENCIAKÓW!!! TALENCIAKI zostały oczywiście wymienione na nagrody, które powoli docierają do Nas. Najmłodsi mogą cieszyć się już zestawem piankowym. Zostały zamówione również gry planszowe, tak lubiane przez wszystkich oraz zestaw malarski, który na pewno przyczyni się do powstawania cudownych prac. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY ZBIERALI PRZYNOSILI, SKANOWALI!!!

• Andrzejki w zerówce

• "Św. Andrzej nam pomoże, Wróżbę spełnię i wnet stworzę Obraz z najpiękniejszych marzeń." Dziś dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się wróżbami andrzejkowymi. Królowały wróżby: Marzenia za 1 grosz, Podróż w dalekie kraje, Kim zostanę w przyszłości. To była super zabawa

• Klasa I a zimy się nie boi

• Klasa 1a lubi zajęcia sportowe na śniegu. Dużo śmiechu i zabawy, ale przede wszystkim sporo ruchu. To recepta klasy I a na dobry humor i zdrowie.

• Na świetlicy już Mikołajkowo

• Gdy grudzień nadchodzi, a pogoda za oknem maluje zimowe pejzaże to znak, że zbliżają się długo wyczekiwane przez dzieci Mikołajki. Uczniowie klasy 2c podczas zajęć świetlicowych wykonały plakat przedstawiający Św.Mikołaja.

• Andrzejki klasy I c

• Uczniowie kl 1c w nagrodę za zajęcie 2 miejsca w konkursie pt: Z czym kojarzy Ci się Japonia " wybrali się do Strzelińskiego Ośrodka Kultury na zajęcia, których tematem były Andrzejki. Bardzo dziękujemy Animatorom za gry, zabawy i za miło spędzony czas.

• Eliminacje do finału XVIII Konkursu Matematycznego KOMA

• W dniu 23.11.2023 w naszej szkole odbyły się eliminacje do finału XVIII Konkursu Matematycznego KOMA. Naszą szkołę w finale  9.XII.2023r. w Instytucie  Matematycznym  Uniwersytetu Wrocławskiego  reprezentować będą:Patrycja Kunysz kl.6b  i Wiktoria Obrocka kl.7c.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Escape Room da zwycięzców konkursu!

• W ramach wygranej w konkursie  dotyczącym zdrowia psychicznego, uczniowie klas 7a, 7b oraz 8a wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Strzelinie, gdzie czekał na nich pełen zagadek Escape Room oraz ciekawe zajęcia przygotowane przez pracowników  biblioteki.  Uczniowie musieli wykazać się sprytem, wytrwałością oraz umiejętnościami pracy w zespole, co pozytywnie wpłynęło na integrację zespołów klasowych.

Po pełnej wrażeń przygodzie w bibliotece, uczniowie wraz z opiekunami, wybrali się na wspólny posiłek do pobliskiej pizzerii, gdzie mogli zrealizować bon, który był również nagrodą za wygraną w konkursie.

• Święto Pluszowego Misia

•   25 listopada obchodzimy Święto Pluszowego Misia.  Z tej okazji w naszej szkole działo się bardzo dużo. Misie królowały w klasach, w oddziale przedszkolnym, na świetlicy i nawet w bibliotece. Dzieci przyniosły swoje ukochane przytulanki. Te małe, duże i wielkie. Było pluszowo i bardzo "przytulaśnie".

• Koncert Muzyczne Graffiti

• 23 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie "Muzyczne Graffiti". Koncert bardzo podobał się starszym i młodszym klasom. Uczniowie chętnie próbowali swoich sił w tańcu i z niecierpliwością czekają na następne muzyczne wydarzenie.

• Dyskoteka Andrzejkowa

•   23 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizowała Rada Rodziców zapewniając także smakowite przekąski. Wszyscy bawili się wysmienicie, tańczyli i śpiewali do ostatnich dźwięków :)  Takie imprezy łączą i integrują społeczność szkolną.

• Spotkanie z pisarzem

• W listopadzie odbył się cykl spotkań z pisarzem Tomaszem Duszyńskim, które były poświęcone legendom Strzelina i okolic.

• Gala Życzliwości

•   Gala Życzliwości to wyjątkowe wydarzenie dla całej Społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie. Tego dnia Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie dziękują Wszystkim, którzy są z nami. Ten dzień jest dla nas bardzo ważny, bo możemy wyrazić wdzięczność dla Wszystkich, którzy wspomagają nas, naszych Uczniów, Rodziców. Zwykłe "DZIĘKUJEMY" to za mało. DZIEKUJEMY BARDZO! To dla nas zaszczyt, że jesteście z nami!

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Z tej okazji, opiekunki wolontariatu - pani Barbara Smolińska i pani Anna Galiczyńska przygotowały Drzewo Życzliwości, na którym uczniowie zawiesili mnóstwo życzliwych słów.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

• Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole odbyły się warsztaty w klasach V, VII, VII oraz II i III. Uczniowie wykonali różne zadania, podczas ich realizacji poznawali jakie są Prawa Dziecka.

• Warsztaty magnetyczne

• 17 listopada uczniowie z klasy 2c wzięli udział w warsztatach magnetycznych. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.