W środę 17 grudnia 2025 roku odbył się IV Turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej Powiatu Strzelińskiego organizowany przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczestników z klas 2-8 ( kategoria A i . Wszyscy uczestnicy rozegrali 7 rund, po których wyłoniono laureatów. Połowa naszych szachistów stanęła na podium, otrzymali medale i dyplomy. Laureaci to: Liliana Kobel i Kacper Trybuła - I miejsce; Larissa Kotzur- i Bartłomiej Piątek - 2 miejsce oraz Antonina Haughian, Karol Stopa i Artur Przybylski - 3 miejsce. Wszystkim laureatom gratulujemy
Plan lekcji
Szachiści znów na podium
Jarmark Bożonarodzeniowy
14 grudnia na Strzelińskim Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Nasza Rada Rodziców jak zwykle miała swoje stoisko, na którym można było nabyć przepiękne ozdoby świąteczne i przepyszne ciasta. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie. Dzięki Państwa pracy w naszej szkole przybywa wspaniałych rzeczy, imprez i uroczystości. Każde ciasto, stroik, pomoc to realny wkład w życie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie.
Pierwsze Międzyszkolne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
12 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelinie odbyły się Pierwsze Międzyszkolne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowe ''HAŁAS TEAM", pod honorowym patronatem Dorota Pawnuk Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin
Naszą szkołę reprezentowali : Nikola Stopińska, Bartosz Sieklucki, Ignacy Małek, Michał Barczuk.
Na podium stanęli: Nikola i Bartek.
Wszyscy zawodnicy spisali się świetnie. Udowodnili, że potrafią "unieść" wiele kilogramów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wojewódzki Turniej Szachowy
10.12.2025r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Dolnośląskich Igrzyskach Dzieci i Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej we Wrocławiu.
Szkołę reprezentowały dwie drużyny szachowe.
I drużyna młodsza rocznik 2013:
Antonina Haughian
Bartłomiej Piątek
Artur Przybylski
Tobiasz Bednarski
II drużyna starsza rocznik 2011-12:
Larissa Kotzur
Karol Stopa
Kacper Trybuła
Zawodnicy wykazali się umiejętnościami strategicznymi. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze i w duchu czysto sportowej rywalizacji.
Grupa młodsza zajęła 13 miejsce na 24 drużyny, a Grupa starsza 12 miejsce na 21 drużyn.
Udział w Turniej na szczeblu wojewódzkim był ogromnym wyróżnieniem oraz okazją do rozwijania umiejętności szachowych, nawiązania nowych znajomości. Promował zdrową rywalizację i współpracę.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania i osiągniętych celów.
Mikołajki
To, co wydarzyło się w naszej szkole 5 grudnia 2025r. to istne Mikołajkowe szaleństwo. Mikołaj dotarł do nas na czas. Nie był sam. Miał ze sobą wiele prezentów, ale dzięki Radzie Rodziców przywiózł fotografa, cudowne Śnieżynki i wspaniałych artystów z "Cyrk Lewandowski".
Na korytarzach były tańce, świąteczna muzyka, pachnące choinki i wiele radości. Rada Rodziców zadbała też o słodkości i słony popcorn. Każdemu udzielił się Mikołajkowy nastrój. W morzu mikołajkowych czapeczek było słychać radosne śmiechy. Cudowny dzień!
7
Pierwsza pomoc
Nauka pierwszej pomocy to zadanie na całe życie. Od zawsze wiadomo, że najwięcej uczymy się przez doświadczenia. Uczniowie klasy VIII b poznawali tajniki opatrywania ran podczas aktywnej lekcji, na której swoją wiedzę i umiejętności prezentował ich kolega Jan Szmigielski.
Gdzie są Święta
Świąteczna magia z klasami trzecimi! 4 grudnia klasy trzecie wybrały się do ATM we Wrocławiu, gdzie obejrzały niezwykłe przedstawienie „Gdzie są święta?”.
Wraz z bohaterami wyruszyliśmy w pełną ciepła i blasku podróż, podczas której poczuliśmy prawdziwą magię zbliżających się świąt.
Spektakl przypomniał nam, że największym świątecznym skarbem są spotkania i chwile spędzone z rodziną.
To był dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i wyjątkowych wrażeń, które zostaną z nami na długo.
IV Gminny Konkurs Hstoryczno-Geograficzny Wiedzy o ZIEMI STRZELIŃSKIEJ
30 listopada 2025r. obchodziliśmy 733 rocznicę nadania Strzelinowi praw miejskich przez Bolka I Świdnickiego. Z tej okazji w piątek 28 listopada 2025 r. odbył się IV Gminny Konkurs Hstoryczno-Geograficzny Wiedzy o ZIEMI STRZELIŃSKIEJ. Uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy.
W kategorii uczniów klas 5-6:
I miejsce Jonasz Szczepański kl. 6b
II miejsce Mateusz Jakielaszek
W kategorii uczniów klas 7-8:
I miejsce Michał Jakielaszek kl. 8c
II miejsce Patrycja Kunysz kl. 8b
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce w strzelińskim Ratuszu i poprzedzone było zwiedzaniem wystaw .
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
W klasie 3a odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami
Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o tym, czym jest niepełnosprawność i jak ważne są empatia, szacunek oraz wzajemna pomoc. Dzieci obejrzały krótkie materiały edukacyjne, wysłuchały opowieści o osobach z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a następnie brały udział w aktywnościach, które pozwoliły im lepiej zrozumieć potrzeby innych osób
Uczniowie klas VI a i VI b na musicalu
2 grudnia uczniowie klas VI a i VI b udali się do Impart Centrum na musical "Ania z Zielonego Wzgórza".
Każdy mógł sobie przypomnieć treść lektury, porównać bohaterów ze swoim wyobrażeniem o nich i przede wszystkim obejrzeć ciekawe przedstawienie.
Uratuj Mikołaja
1 grudnia na świetlicy uczniowie klas 1A, 3A oraz 3B wzięli udział w niezwykłej grze „Escape room: Uratuj Mikołaja”.
Każda grupa miała do rozwiązania 8 ciekawych i pełnych wyzwań zadań, które prowadziły do uratowania Świętego Mikołaja.
Dzieci wykazały się sprytem, współpracą i ogromnym zaangażowaniem — a przede wszystkim nie zabrakło zabawy i mnóstwa uśmiechu!
Andrzejki
Andrzejki to już szkolna tradycja. Można się świetnie bawić i tak właśnie się bawili nasi uczniowie.
Konkurs recytatorski klas I-III
Mimo że za oknami zagościła już zima, dziś w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo jesiennie. Uczniowie klas 1–3 zaprezentowali piękne wiersze o tematyce jesiennej podczas szkolnego konkursu recytatorskiego.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym talentem i świetnym przygotowaniem. Serdecznie gratulujemy!
W kategorii kl 1:
1 miejsce Wojciech Paluch kl. 1b
2 miejsce Jagoda Lejczak kl. 1a
3 miejsce Zuzanna Bochorodycz kl. 1c
W kategorii kl 2
1 miejsce Jakub Lis kl. 2c
2 miejsce Kinga Ilczyszyn kl. 2b
3 miejsce Katarzyna Flis kl. 2a
W kategorii kl. 3
1 miejsce Alicja Daź kl. 3c
2 miejsce Iga Bohdanowicz kl.3a
3 miejsce Wojciech Pomsta kl. 3b
Moja ulubiona książka w jesiennej scenerii
26 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę szkolną pt. „Moja ulubiona książka w jesiennej scenerii”
CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA
25 listopada odwiedzili nas przedstawiciele Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie . Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak zmieniają się przepisy dotyczące czujników dymu, czy czadu, dlaczego warto takie czujki zainstalować w swoim domu.
Pani Weronika Klis powiedziała na jakich wysokościach należy montować czujki. Każdy z uczestników spotkania mógł zobaczyć i dotknąć takie urządzenie. Na koniec przypominano zasady pierwszej pomocy.
Dzień Pluszowego Misia
Pluszowo i przytulnie zrobiło się na korytarzach naszej szkoły. Wszędzie królowały przytulanki. I nie były to tylko misie. Starsi i młodsi uczniowie przynieśli swoje ulubione maskotki i cieszyli się, że mogą być z nimi przez kilka godzin lekcyjnych :)
Młodzieżowa Rada Gminy
24 listopada 2025r. odbyło się Inauguracyjne Posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy. Radni, których wybrali uczniowie naszej szkoły - Karol Stopa, Hanna Sziller, Bartosz Woźnicki godnie nas reprezentowali. Młodzi Radni w obecności Pani burmistrz Doroty Pawnuk, sekretarza gminy Pana Kazimierza Nahajło oraz przewodniczącego Rady Pana Ireneusza Szałajko złożyli ślubowanie. Karol Stopa i Bartosz Woźnicki zostali członkami Prezydium.
Liga Szachowa
21 Listopada 2025r. odbyło się kolejne spotkanie szachistów w ramach Powiatowej Ligii Szachowej. Turniej był doskonała okazją do rozwijania umiejętności szachowych wśród uczniów, a także promował zdrową rywalizację i współpracę.
Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych grupa A- młodsi I-III, grupa B starsi IV-VIII. Nasi zawodnicy otrzymali następujące noty:
Grupa A dziewczęta- bez kategorii szachowej:
Gierczak Wiktoria I miejsce
Grupa B- dziewczęta- bez kategorii szachowej:
Kotzur Larissa I miejsce
Grupa B dziewczęta- z kategorią szachową:
Kobel Liliana I miejsce
Kunysz Patrycja II miejsce
Grupa B- chłopcy- z kategorią szachową:
Przybylski Artur I miejsce
Piątek Bartłomiej II miejsce
Bednarski Tobiasz III miejsce
Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów. Nie brakowało podczas gry emocji, ale wzajemne wsparcie podczas rywalizacji było bezcenne.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i osiągniętych wyników.
Życzymy dalszych sukcesów.
Zbiórka karmy
Już po raz kolejny Nasza Szkoła przyłączyła się do zbiórki karmy dla zwierząt.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
W czwartek, 20 listopada, karma została przekazana Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami oddział w Strzelinie.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to darmowa akcja edukacyjna, która w 2025 roku odbyła się właśnie dzisiaj, czyli 21 listopada.
Celem tego dnia było promowanie matematyki poprzez zabawę i zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób.
Zgodnie z mottem akcji "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają", uczniowie klasy 5a, wcielili się w rolę egzaminatorów i weryfikowali wiedzę pracowników szkoły
Archiwum Aktualności