• Integracja przy ognisku

• Dnia 29.09.2023r. klasy 7b oraz 8a wybrały się na ognisko integracyjne.  Wspaniała pogoda sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Było wspólne pieczenie kiełbasek, gra terenowa, drobne upominki z okazji Dnia Chłopca, a na koniec dobra zabawa na pobliskim placu zabaw i boisku sportowym.

Szczególne  podziękowania kierujemy do rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu ogniska oraz pracowników Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie.

• Dni Japońskie w Strzelinie

• W związku z obchodami Dni Japońskich oraz ogłoszonym konkursem przez Strzeliński Ośrodek Kultury pt." Z czym kojarzy się Japonia " uczniowie kl.1c pod opieką pani Anny Galiczyńskiej i pani Barbary Smolińskiej wykonali piękny wachlarz.

• Klasy 1 c i 2 c w Minieurolandzie

• 25.09.2023r. uczniowie kl. 1c i 2c wybrali się na wycieczkę do Parku Miniatur -Minieuroland w Kłodzku. 😊W tym magicznym miejscu pełnym kolorowych kwiatów,🌺🌻🪷 podziwiali makiety budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. 🗽🏰🌁Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach botanicznych "Eko-stworki". 😊.
          • Ognisko i Sprzątanie świata Klasy 4a i 4b

• 21 września klasy 4 a i 4b wybrały się na ognisko na wieżę ciśnień. Rodzice zadbali o kiełbaski, bułki i drewno.  Były też pieczone pianki. Uczniowie pamiętali o "Sprzątaniu świata". Na koniec każdy świetnie się bawił. Były zabawy na placu zabaw i trochę sportu na Orliku. Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

• Strzelińska Dziesiątka

STRZELIŃSKA DZIESIĄTKA – BIEGI DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

20 września 2023 uczniowie szkół podstawowych i średnich uczestniczyli w biegach. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów klas 1-3 oraz klas 4-8.

Indywidualnie w kategorii klas 4-8 miejsca na podium wywalczyli:

Kornelia Drozdowska kl. 5b - 2 miejsce rocznik 2012 dziewcząt

Karol Majkowski kl. 5b. - 3 miejsce rocznik 2012 chłopców

Patrycja Kunysz kl. 6b - 2 miejsce rocznik 2011 dziewcząt

Miłosz Pukała-Pukalski - 3 miejsce rocznik 2011 chłopców

Bruno Domagała kl. 7c - 3 miejsce rocznik 2010 chłopców

W punktacji zespołowej nasza szkoła zajęła 2 miejsce w kategorii szkół podstawowych, punkty dla szkoły zdobywali również uczniowie, którzy zajęli miejsca poza podium.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i godne reprezentowania szkoły oraz gratulujemy sukcesów.

• Sprawni jak kadeci

•    Nasza szkoła przystąpiła do zawodów "SPRAWNI JAK KADECI" dla szkół podstawowych Gmin Strzelin i Ziębice o Puchar Młodego Kadeta organizowanych przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie.  Zawody składają się z pięciu etapów. Pierwszy z nich odbył się 20 września 2023 r. na strzelnicy w Krzelkowie.

Reprezentanci SP 5 Strzelin to Gabriela Haratyk, Aleksandra Rozwadowska, Hubert Jąkała i Julian Wruż. Wszyscy świetnie poradzili sobie podczas strzelania. Już wkrótce odbędzie się drugi etap, również na strzelnicy.

• Dzień Przedszkolaka

•   20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Nasi "zerówkowicze" obchodzili ten dzień bardzo pracowicie i kreatywnie, ale przede wszystkim w świetnych nastrojach.

• Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji

• 19 września odwiedziły nas przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Panie policjantki przypomniały wszystkim przepisy bezpieczeństwa, zasady poruszania się na drodze. Nie zapomniały też o prawach i obowiązkach dziecka.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to już znana w naszej szkole wielka akcja. W tym roku zeróweczka także wzięła w niej udział. Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Strzelinie wszystkim się bardzo podobała. Książka "The Dot" Petera H.Reynoldsa była inspiracją do wykonania wielu twórczych zadań.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

•    4 września 2023 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrekcja oraz goście pan Mariusz Kunysz - wiceburmistrz Miasta i Gminy Strzelin, pan Ireneusz Szałajko - przewodniczący Rady Miejskiej, pan Marek Horodyski - radny Rady Miejskiej, pan Marcin Suchara - zastępca przewodniczącej Rady Rodziców wspólnie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pani dyrektor Sylwia Koperska przekazała najważniejsze informacje na temat minionego i nowego roku szkolnego, życzyła wszystkim powodzenia. Samych dobrych chwil życzył również pan Mariusz Kunysz, a także pan Marcin Suchara, który zachęcał całą społeczność szkolną do udziału w akcjach i projektach Rady Rodziców.

Po krótkim programie artystycznym w wykonaniu naszych uczennic uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania do sal lekcyjnych.

• Talenciaki!

• TALENCIAKI!!!

Już po raz drugi Nasza Szkoła bierze udział w akcji SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW!
            Sukces pierwszej edycji upewnił nas, że możemy na Ciebie liczyć – tak na Ciebie Drogi Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu! Jak przekazać TALENCIAKA?
            -wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka w szkole
            albo zeskanuj kod QR z TALENCIAKA i przypisz go PSP nr 5 w Strzelinie

Co my z tym zrobimy? Wymienimy TALENCIAKI na SUPERNAGRODY!

PAMIĘTAJ!
            MASZ PRAWDZIWĄ MOC POMAGANIA!!!
            SKANUJ TALENCIAKI LUB PRZYNIEŚ JE DO PIĄTECZKI I ZOSTAŃ BOHATEREM NASZEJ SZKOŁY ❤️

Opiekunowie SSU💓