12 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji Czytanie na Polanie, której celem jest promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książki.
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu, zanurzając się w świecie literatury. Na rozłożonych kocykach czytali swoje ulubione książki, odkrywając nowe historie, bohaterów i inspirujące przygody. Taka forma czytania pozwoliła połączyć przyjemność obcowania z książką z radością przebywania na łonie natury.Dla najmłodszych uczniów wyjątkową atrakcją było wspólne czytanie z panią Dyrektor Sylwią Koperską oraz panią Wicedyrektor Heleną Kasperkiewicz.
Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, a wspólnie czytane opowieści wzbudzały zainteresowanie, uśmiech i wiele pozytywnych emocji.Na zakończenie wydarzenia chętni uczniowie prezentowali przyniesione przez siebie książki, opowiadali o ich treści oraz polecali je swoim koleżankom i kolegom.
Była to doskonała okazja do wymiany czytelniczych doświadczeń, rozwijania zainteresowań oraz odkrywania nowych, wartościowych lektur.Udział w akcji pokazał, że czytanie może być nie tylko sposobem na zdobywanie wiedzy, ale także świetną formą spędzania wolnego czasu i budowania wspólnoty.
Mamy nadzieję, że chwile spędzone z książką na świeżym powietrzu zachęcą naszych uczniów do jeszcze częstszego sięgania po literaturę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, aktywny udział oraz wspólnie spędzony czas z książką!- p. J.Wojtanowska i p. E.Kwiatkowska