• Wojewódzki Konkurs „ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH”

• 21 marca w Szkole Podstawowej nr 93 im. Tradycji Orła Białego we Wrocławiu odbył się Wojewódzki konkurs „ZNAM HISTORIĘ POLSKICH SYMBOLI NARODOWYCH”.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz

Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy zdobyli czołowe lokaty:

II miejsce Wojciech Woroniecki kl.7a

V miejsce Miłosz Borowczyk kl.6c

Serdecznie gratulujemy!!!!

• Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas 1-3

• W naszej szkole 09 i 13 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas 1-3 pod hasłem ,,Jestem znawcą przyrody i szanuję środowisko”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody.

W konkursie tym brało udział 22 uczniów.

Oto wyniki:

Na poziomie klas pierwszych:

I miejsce Amelia Kuc kl.1c

II miejsce Jakub Szczepański kl.1 b

III miejsce Julia Kwaśniewska kl.1 a

Na poziomie klas drugich:

I miejsce Aniela Milewska kl.2a

II miejsce Danuta Brożyna kl. 2a

III miejsce Kajetan Malawski kl.2b

Na poziomie klas trzecich:

I miejsce Jurek Czwartacki kl. 3a

II miejsce Łucja Bajsarowicz kl.3a

III miejsce Liliana Sierżant kl.3b

Gratulujemy wiedzy, wytrwałości i odwagi!!

• Wyniki konkursu matematyczno - plastycznego

• W dniach 27.02.2023 do 11.03.2023 w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczno-Plastyczny:

Dzień liczby PI - kartka z kalendarza.

Konkurs cieszył się powodzeniem. Zorganizowany został w celu uczczenia DNIA LICZBY PI. Dzień tej liczby obchodzimy 14 marca.

Święto Liczby Pi po raz pierwszy świętowano 14 marca 1988 roku w San Francisco w jednym z pierwszych centrów naukowych Eksploratorium.14 marca to również  dzień urodzin Alberta Einsteina – 3.14 w amerykańskim zapisie daty urodzin! Później wiele amerykańskich szkół zaczęło obchodzić w tym dniu święto matematyki (Pi Day).

Wyniki  Szkolnego Konkursu Matematyczno-Plastycznego:Dzień liczby PI - kartka z kalendarza.

I miejsce w kategorii klas IV-V Eliza Kmieć kl.V B

I miejsce w kategorii klas VI-VII Miłosz Borowczyk kl.VI C

I miejsce w kategorii klas VIII Natalia Strójwąs kl.VIII B

Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY, a zwycięzcom GRATULUJEMY !

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Z radością informujemy, że w ramach  Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa                        naszej szkole przyznano fundusze na zakup nowości czytelniczych (7 500 zł)

wyposażenie biblioteki (7 500zł).

Zapraszamy uczniów  do składania propozycji-jakie książki  chcieliby przeczytać   i zaproponować do zakupienia.

W bibliotece znajduje się zeszyt, w którym można zapisać  tytuły i autorów.

• II Turniej Szachowy

• 9 marca w ramach I Międzyszkolnej Strzelińskiej Ligi Szachowej odbył się II z pięciu turniejów. Dla pasjonatów tej królewskiej gry to ogromne przeżycie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoką kulturę osobistą w zachowaniu, jak również w poziomie gry o czym świadczą wyniki.

Grupa dziewcząt kategoria B :

Liliana Kobel  I miejsce

Larisa Kotzur  III miejsce

Grupa chłopców kategoria :

Tymon Kicyła II miejsce

Gratulujemy!

Udział w igrzyskach to już wielki sukces dla wszystkich uczestników, nowe doświadczenia, nowe znajomości.

Przed nami trzy kolejne turnieje, mamy nadzieję, że na podium staną również pozostali zawodnicy.

• Program Stypendialny Horyzonty

• W związku z rekrutacją do 13-tej edycji do Programu Stypendialnego Horyzonty zwracam się z prośbą  o pomoc w dotarciu do zdolnych ósmoklasistów z Państwa szkoły, którzy potrzebują źródeł finansowania dalszej edukacji i poszukują nowych możliwości rozwoju. W związku z tym proszę o przekazanie listwów zapraszających do Stypendium Horyzonty zdolnym uczniom klas 8 w Państwa szkole oraz o umieszczenie informacji o stypendium na stronie szkoły, aby jak najwięcej uczniów miało szansę dowiedzieć się o ofercie.

Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – wyciąg najważniejszych informacji z regulaminu przesyłam w załączeniu wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji i samego stypendium.

Nasze stypendium oferuje naukę w największych miastach Polski (w tym miasto Wrocław) - stypendium pokrywa przez cały okres nauki w szkole średniej koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Organizujemy i finansujemy wyjazdy na wakacje i ferie, jak również naukę języków obcych i egzaminy na certyfikaty.

Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w roku 2022 w ich rodzinach nie przekraczał 1700 złotych netto na osobę.

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 31 marca 2023 r. W tym czasie kandydat wraz z rodzicem/ opiekunem prawnym musi wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.efc.edu.pl.

• Konkurs matematyczny -Strzeliński Geniusz Matematyczny

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII-VIII do udziału w Powiatowym Konkursie Matematycznym

„Strzeliński Geniusz Matematyczny” dla uczniów szkół podstawowych

Jest to konkurs dwuetapowy:

ETAP I (szkolny)

Termin zostanie ustalony po zakończeniu zapisów

Czas trwania : 45 minut

Miejsce: PSP 5

ETAP II (powiatowy)

dla tych uczniów, którzy uzyskają co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia w I etapie

Termin: maj -czerwiec 2023

Czas trwania :60 minut

Miejsce: ZSO w Strzelinie

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele matematyki do 13 marca 2023 roku.

Szczegółowe informacje zawiera regulamin Konkursu Matematycznego „Strzeliński Geniusz Matematyczny” zamieszczony na stronie internetowej szkoły.