• Koło plastyczne klasa I c

• Uczniowie kl.1c na zajęciach koła plastycznego wykonali masę plastyczną: ugniatali, lepili i formowali różne kształty. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości.

• Klasa IV a doskonaliła zasady pierwszej pomocy

•   Pierwsza pomoc to niezbędna umiejętność. Każdy powinien wiedzieć, jak jej udzielić. W naszej szkole uczniowie uczą się już od najmłodszych lat, co nalezy zrobić w sytuacji zagrażającej życiu. Uczniowie klasy 4 a podczas lekcji wychowawczej przypomnieli sobie pojęcie bezpiecznej pozycji, przepisów prawnych dotyczących pierwszej pomocy, mogli też wykonać RKO na fantomie.

• 32 finał WOŚP

•   32 finał WOŚP już za nami. Mamy rekord szkoły 7727,32zł!   To udało się dzięki Wam! Cięzka praca wolontariuszy i ich opiekunek - p. Barbary Smolińskiej i p. Sylwii Burtan przyniosła wspaniałe efekty. Za rok gramy ponownie!

• Uczniowie klas szóstych na przedstawieniu

• 30.01.2024 r. uczniowie klas 6a, 6b oraz 6c byli we Wrocławiu w Centrum Impart. Obejrzeli sceniczną adaptację powieści L. Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru Cracovia z Krakowa.

• Karnawałowe maski na świetlicy

• "Jak karnawał to karnawał! " 1 lutego podczas zajęć świetlicowych chętne dzieci wykonywały maski karnawałowe według własnego projektu. Było dużo zabawy, a każdy kto taką maskę zrobił, był bardzo zadowolony.

• Program grantowy - ROSNĘ Z MATEMATYKĄ!

• Oddział przedszkolny naszej szkoły bierze udział w trzeciej edycji

programu grantowego Rosnę z matematyką! :) Nasz projekt zatytułowaliśmy

"Bawię się matematyką - mam skarbonkę". Obserwujcie nas uważnie, bo

będzie ciekawie! :)

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku. "

• Bal Karnawałowy

• 12 stycznia w naszej szkole miało miejsce wspaniałe wydarzenie. Odbył się bal karnawałowy klas 0-3. Ten bal był wyjątkowy, ponieważ oprócz dobrej zabawy, tańców, konkursów i pięknych strojów, niósł coś jeszcze - wsparcie dla 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Uczniowie klas pierwszych na basenie

•   Podczas zajęć basenowych uczniowie klasy I a i I c korzystają ze wszystkich możliwości, jakie dają te lekcje. Uczą się pływać pod czujnym okiem instruktorów, poznają zasady bezpieczeństwa i świetnie się bawią.

• Warsztaty z długopisem 3D

•   Uczniowie klasy II a wzięli udział w warsztatach z długopisem 3D w roli głównej. Każdy mógł poznać działanie takiego urządzenia i stworzyć swój własny breloczek.

• Dyskoteka

•   Uczniowie "Piątki" oprócz nauki lubią też zabawę. Na ferie udadzą się tanecznym krokiem po udanej czwartkowej dyskotece. Była muzyka, tańce, przekąski. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

• Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami

• Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Podczas pierwszej "oficjalnej" wizyty w bibliotece poznali etapy powstawania książek i związane z tym słownictwo. Biblioteczne elfy przekazały dzieciom zasady poszanowania książek, a Królowa Książek przyjęła od dzieci przyrzeczenie, że będą te zasady stosować.

• Świetlica wita się z uczuciem

• Przywitanie z nauczycielem nie musi być nudne

Dzieci mają emocje i chcą je pokazać. Potrzebują indywidualnego przywitania i zauważenia, uznania ich upodobań i zaakceptowania tego jak się czują.

Dziś tak się witaliśmy. Każde dziecko wybierało sposób w jaki chce się przywitać z nauczycielem.

Zabawa tak się spodobała klasie 2a, że powtarzali przywitanie kilkanaście razy

Dzieci wymyśliły i wykonały samodzielnie tabliczki z symbolami sposobów powitań.

BRAWO!

Tabliczki zostaną zalaminowane i planujemy tak witać się na świetlicy

• Razem łatwiej

• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego przystąpiła do programu profilaktyki zaburzeń psychicznych w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego ,,Razem łatwiej ".

• Bezpieczne ferie- spotkanie z Policją

• Bezpieczne FerieKażdego roku przed feriami zimowymi odwiedzają nas przedstawiciele Policji, którzy przekazują uczniom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Podczas spotkania uczniowie dowiadują się, jak nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji i jak się zachować, jeśli już do nich dojdzie, ale przede wszystkim, jak bezpiecznie spędzić ferie.

• Turniej Szachowy

• W poniedziałek 8 stycznia w sali konferencyjnej byłego Urzędu Miasta i Gminy Strzelin przy ul. Ząbkowickiej odbył się Turniej Szachowy w ramach II Międzyszkolnej Ligi Szachowej Powiatu Strzelińskiego. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas 2- 8.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i umiejętnościami.

Uczennica kl.5c Liliana Kobel zajęła 1 miejsce w kategorii dziewcząt.

Dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs Czytelniczy "Kubuś Puchatek"

• Wielkie brawa dla czytelników!

7 stycznia odbył się Konkurs Czytelniczy "Kubuś Puchatek". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych i w każdej wszyscy wykazali się znajomością przygód Misia o Małym Rozumku.

Dziękujemy za udział w konkursie.

Kategoria: klasy I-III

I miejsce Zofia Działa

II miejsce Julian Janas

III miejsce Kajetan Malawski

Kategoria: klasy IV-VIII

I miejsce Karol Majkowski

II miejsce Karol Stopa

III miejsce Wiktoria Działa

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Sprawność koszykarza w klasie I a

•   Uczniowie bardzo lubią zajęcia z wychowania fizycznego. Każde wyzwanie jest dla nich ważne, a zdobywanie sprawności to przygoda. Klasa I a w pełni zasłużyła na sprawność koszykarza! Brawo!