• Dyskoteka

• W imieniu Rady Rodziców oraz Szkolnego Samorządu Uczniowskiego serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV - VIII na DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ, która odbędzie się 23 listopada w godz. 17:00 - 20:00.Każdy uczestnik dyskoteki musi mieć podpisaną zgodę przez rodzica/opiekuna prawnego.Uczniów z dyskoteki odbierają rodzice lub upoważnione przez rodziców osoby.Do zobaczenia;-)

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji

• "Akceptacja, zrozumienie i wzajemny szacunek". Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji uczniowie z klasy 2c wykonali na świetlicy plakat symbolizujący równość ludzi z całego Świata wobec prawa do szacunku i szczęścia.

• Zajęcia logopedyczne

• Ćwiczenia słuchowe – stanowią bardzo ważną grupę ćwiczeń logopedycznych. Często opóźnienia czy zaburzenia rozwoju mowy pojawiają się na skutek opóźnień rozwoju słuchu fonematycznego (tzw. słuchu mownego). Stymulując funkcje słuchowe przyczyniamy się do rozwoju mowy. Zabawy rozwijające słuch i uwagę przygotowują dziecko do właściwej percepcji dźwięków.

Dzisiaj na zajęciach logopedycznych dzieci z zerówki poznawały instrumenty, ich barwę dźwiękową. Ćwiczyły: wrażliwość słuchową, koncentrację na bodźcu, różnicowanie dźwięków, pamięć słuchową.

• Przedstawienie Pokahontas

• Uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 z zaciekawieniem oglądali przedstawienie teatralne ,,Pokahontas indiańska księżniczka,,. Ten spektakl udowodnił, że bycie księżniczką to nie chodzenie w koronie na głowie, a wrażliwość, dobre serce i szanowanie przyrody. Każdy z nas może być taką księżniczką lub księciem.

• Warsztaty z rodzicami

• Jesienne warsztaty z rodzicami Dzieci z zerówki cudownie spędzili czas z mamą, tatą, siostrą, bratem, babcią. Razem wykonali prace metodą kolaż. Brawo dla rodziców

• Legendy strzelińskie

15 listopada grupa uczniów z klasy 5a i 5b udała się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelinie na spotkanie z pisarzem Tomaszem Duszyńskim. Tematem wizyty były legendy dotyczące naszego miasta i okolic. Ekspert w dziedzinie ich tematyki i historii w bardzo ciekawy, obrazowy sposób przybliżył nam te treści. Była też okazja do rozmowy, zadania pisarzowi pytań dotyczących jego twórczości i zainteresowań.

Kolejne spotkanie odbędzie się w naszej szkole w szerszym gronie uczniów.

Otrzymaliśmy w prezencie tematyczną grę planszową a zbiory legend są dostępne w naszej bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy do gry i czytania.

• Odwiedziny Granitka

•  15 listopada Granitek odwiedził uczniów klasy 3 a. Wizyta była wyjątkowa, ponieważ Granitek miał do przekazania uczniom wyróżnienia, które uczniowie zdobyli w konkursie.

• Eko świetlica

• Jesteśmy EKO i wspieramy przyrodę! Klasa 2a wykonała eko jeżyki Uczniowie wykorzystali do ich wykonania kartony i gumki recepturki. Brawo!

• Sprawni jak kadeci

• 14 listopada na strzelnicy w Krzelkowie odbyła się trzecia runda turnieju "Sprawni jak kadeci". Nasi reprezentanci: Ola Rozwadowska, Gabrysia Haratyk, Hubert Jąkała i Julian Wruż kolejny raz wykazali się "celnym okiem". Mimo zimnego wiatru wszystkim dopisywał humor, czekamy na następną rundę.

• Światowy Dzień Seniora

• 14 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ SENIORA. Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczniowie Szkoły Muzycznej przygotowali koncert. Dzięki współpracy Pani Agnieszki Mańkowskiej z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym - Oddział w Strzelinie mieliśmy możliwość uczcić z pacjentami ich święto. Były występy 🎻🪈🎺🎷🎼🎸, prezenty🎁🎁🎁, tort 🎂🍰🧁poczęstunek🍬🍫🍭🍩….atmosfera wzajemnego szacunku❤️
          • Drzewka przyjaźni międzyklasowej

• Właśnie zakończyliśmy wspólny projekt świetlicowy: "Drzewka przyjaźni międzyklasowej" w którym wzięły udział klasy:  2a, 3b, 1a, 1c, 2b oraz klasy czwarte i piąte. Każde dziecko kolorowało i wycinało listki z których następnie powstały drzewa. Topola, dąb i kasztanowiec zostały przez dzieci nazwane magicznymi nazwami

• Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

•   10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wszyscy odśpiewali Hymn, a następnie uczniowie klas 5b i 7a pieśnią, tańcem i słowem przedstawili nam trudną historię naszego kraju.

• Hymn

•   10 listopada w całej Polsce rozległy się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego...

• Wycieczka do Warszawy

•   Uczniowie klas 5c, 6a, 6b 7a, 7 listopada udali się na zwiedzanie stolicy.  Uczniowie oprócz zwiedzania uczestniczyli też w warsztatach, które bardzo im się podobały. Do Strzelina wrócili 8 listopada. Zmęczeni, ale zadowoleni.

• Śniadanie Daje Moc

• Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Po raz kolejny uczniowie klas młodszych wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc" i przygotowali pyszny, zdrowy i pożywny posiłek, który zjedli ze smakiem.